Harcerstwo jest ruchem, który nigdy się nie zatrzymuję, ciągle przyjmując nowych harcerzy w swoje szeregi, dlatego nieustanie potrzebne są szkolenia kadry. Z tego właśnie powodu na pierwszym weekendzie września odbył się w naszym hufcu kurs zastępowych. Wzięli w nim udział także harcerze z Hufca ZHP Kolbuszowa. Kurs rozpoczął się 1 września dokładnie o 4.45 pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej w Rzeszowie, gdzie uczestnicy uczcili pamięć wszystkich poległych podczas II Wojny Światowej w 78 rocznicę jej wybuchu. W trakcie tych trzech dni kursu uczestnicy w praktyce mogli doskonalić swoje techniki harcerskie, przypomnieć sobie podstawowe zasady pierwszej pomocy czy poćwiczyć nawigację w terenie. Przyszli zastępowi wzięli także udział w zajęciach teoretycznych gdzie analizowali cechy dobrego lidera, schemat zbiórki zastępu oraz jego roczny plan pracy. Kurs zakończył się w niedzielę 3 września mszą świętą w kościele Farnym.

Kurs zastępowych