W dniach 9-11 lutego w Kielanówce pod Rzeszowem odbyła się pierwsza część Kursu Kadry Kształcącej organizowanego przez Chorągwiany Zespół Kadry Kształcącej, w skład, którego wchodzą instruktorzy m. in. naszego hufca, którzy aktywnie włączyli się w organizację kursu. Uczestnikami kursu są instruktorzy hufców: Mielec, Rzeszów, Dębica, Krosno, Ziemi Przemyskiej, Łańcut, Ziemi Sanockiej, a nawet z Hufca Końskie z Chorągwi Kieleckiej. Przez 3 dni uczestnicy kursu brali udział w zajęciach na temat Harcerskiego Systemu Wychowawczego, (jego idei oraz metody), analizy potrzeb szkoleniowych, wyznaczania celów i zamierzeń kursu. Instruktorzy nauczyli się również nowych technik i form szkoleniowych, a także jak je wykorzystać w praktyce i wiele innych. Kolejna część odbędzie się w weekend 23-25 lutego, po której uczestnicy będą mieli okazję poprowadzić zajęcia na kursach drużynowych w Stalowej Woli.

Kurs Kadry Kształcącej

Post navigation