Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski już po raz 26. W tym roku z hasłem: „W Tobie jest światło”. 16 grudnia słowaccy skauci przekazali go w Zakopanem na ręce Naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad. A już dzień później 17 grudnia, BŚP zostało przekazane na Podkarpacie, na które przywiózł je hm. Mariusz Bezdzietny komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP. W niedzielę podczas mszy w kościele pw. Matki Boskiej Saletyńskiej w Rzeszowie z udziałem biskupa i przedstawicieli władz wojewódzkich, podkarpaccy harcerze m. in. rzeszowscy odebrali je, żeby móc zanieść je na własne stoły wigilijne, ale też w ten ostatni tydzień przed wigilią zanieść je do instytucji publicznych, mediów, szpitali, placówek oświatowych czy też miejsc wspierających potrzebujących.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Podkarpacie 2017

Post navigation