Od blisko miesiąca kilku naszych instruktorów wraz z rzeszowskimi harcerzami pracuje wolontariacko przy remoncie siedziby naszego hufca. Wiele udało się już zrobić, ale dużo też pozostaję jeszcze do zrobienia, a ciągle trwające prace remontowe przynoszą kolejne niespodzianki, na które musimy przeznaczyć kolejne dotychczas pozyskane i uzbierane fundusze. Lecz te niestety nam się już kończą…

Problemy z jakimi się spotykamy to m.in:
– ściany z widocznymi licznymi zacieki z dotychczasowych zalań,
– z sufitu, ścian świetlicy oraz biura wystają rury ściekowe, z których notorycznie słychać spuszczaną wodę w toaletach i umywalkach,
– w pomieszczaniach panowała duża wilgoć, co powodowało rozwój grzyba na ścianach, sufitach i podłogach (w tej chwili te miejsca są już osuszone),
– krany i umywalki w ubikacjach są niedopasowane przez co podczas mycia rąk woda wylewa się poza umywalkę zachlapując połowę ubikacji,
– na ścianach znajdują się tapety, które zostały przez naszych poprzedników zaszpachlowane i bez wyrównania pomalowane wapnem. Od pewnego momentu przez wilgoć tapety te zaczęły odchodzić od tynku, przez co ściany niszczeją i wykładziny są zabrudzone złuszczającym się gipsem,
– z sufitu wystają kable elektryczne po zepsutej lampie, którą ściągnęli nasi poprzednicy. Oczywiście kable zabezpieczyliśmy, ale musimy je wykorzystać do doświetlenia świetlicy, gdyż dotychczasowe jest niewystarczające,
– podłoga jest nierówna, przez co wykładzina rozdziera się. Wykładzina ta nie jest odizolowana od betonowego podłoża,
– wszystkie meble pochodzą z różnych kompletów zupełnie do siebie nie pasując,
– w świetlicy nie mamy wielu miejsc siedzących (poza kilkunastoma krzesłami szkolnymi), przez co podczas spotkań większej grupy, harcerze siedzą na chłodnej podłodze…
A to tylko część naszych kłopotów.

Chcemy, aby nasi harcerze mogli czuć się pewnie i bezpiecznie podczas zbiórek. Chcemy, aby mogli w pełni wykorzystywać potencjał pomieszczeń, z których korzystamy. Chcemy przygotować dla nich miejsce, w którym będą mogli naładować akumulatory, odpocząć, a także w pełni się realizować. Chcemy zadbać o ich rozwój , bo wiemy, że tak jak oni mogą liczyć na nas, tak my i inni będziemy mogli liczyć na nich.

Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej ważnej inicjatywy. Wielu z Was było kiedyś, lub nadal jest harcerzami i zapewne pamiętacie jak bardzo namieszało to w Waszym życiu. Pokażmy młodym harcerzom, że braterstwo i chęć pomocy może zdziałać cuda! Pomóżcie nam zadbać o naszych harcerzy, którzy w wolnej chwili oddają się służbie. Pokażmy, że w życiu wcale nie jest tak trudno, jeśli ma się życzliwych ludzi tuż obok…

Bardzo prosimy o Wasz udział w zbiórce: https://pomagam.pl/HufiecRzeszow Wszystkie zebrane środki przekażemy na materiały remontowo – budowlane oraz na wykończenie siedziby naszego Hufca ZHP Rzeszów mieszczącego się przy ul. Chodkiewicza 7 w Rzeszowie. Chętnie przyjmiemy również wszelkie materiały budowlane, remontowe lub wykończeniowe. Ponieważ cześć materiałów już mamy zakupionych, poprosilibyśmy o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia szczegółów.

Za całą okazaną pomoc z góry DZIĘKUJEMY!

Remont siedziby Hufca ZHP Rzeszów

Post navigation