Jak co roku w Polskę w święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) na ulicę miast wyruszyły orszaki mędrców ze wschodu. Tak jak w poprzednim roku, tak i teraz nasi harcerze pełnili służbę podczas rzeszowskiego orszaku. Harcerze rozdawali korony, śpiewniki i wydawali uczestnikom ciepłą herbatę oraz pierniczki. Ze strony organizatorów rzeszowskiego orszaku Trzech Króli bardzo dziękujemy za służbę: 5 Drużynie Starszoharcerskiej, 16 Drużynie Harcerskiej, 34 Rzeszowskiej Drużynie Harcerskiej, 51 Drużynie Harcerskiej, 77 Drużynie Harcerskiej i 100 Rzeszowskiej Drużynie Starszoharcerskiej.

Rzeszowski Orszak Trzech Króli

Post navigation


O wiele łatwiej i przyjemniej jest pracować
z kimś, kogo się zna, do kogo ma się zaufanie,
pomóc komuś, kogo się lubi. Poszerzajmy więc
krąg ludzi zaprzyjaźnionych – i nam, i im będzie
łatwiej żyć…

hm. Stefan Mirowski