Już po raz XV odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, czyli w skrócie HIT, organizowany przez Hufiec ZHP Leżajsk. W tym roku festiwal odbył się w Nowej Sarzynie, w dniach 30 listopada – 2 grudnia. W festiwalu uczestniczyło ponad 340 osób z całej Chorągwi Podkarpackiej ZHP, ale nie tylko . Nasz hufiec również miał silną reprezentację, bo aż 41 osobową. Dwie drużyny zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności na scenie: 34 RwDH zaśpiewała”Hej Leonarda” i „Dziś idę walczyć mamo”, a Żuawianki z 51 DH wykonały „Dziewczyna z granatem” oraz „Jestem harcerzem”. Miło nam też poinformować, że druhna Wiktoria Salach z 100 RwDH odebrała nagrodę za projekt koszulki tegorocznej edycji festiwalu. W festiwalu jako goście wzięli udział harcerki i harcerze z 5 DSH oraz 100 RwGZ, a na koncert galowy przyjechali także przedstawiciele z 100 RwDSH.
XV Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „HIT” 2018

Post navigation