Od samego rana na naszym zimowisku zaczęło się spore zamieszanie związane z wyjściem na wędrówkę. Po pożywnym śniadaniu i apelu, ubrani w ciepłe kurtki i buty wyruszyliśmy w drogę do Trzcinicy w celu zwiedzenia ,,Karpackiej Troi’’. Niestraszny był nam mróz i śnieg, a słońce nawet delikatnie wyszło z zza chmur by towarzyszyć nam podczas wyprawy. Na miejscu mieliśmy okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach na których uczyliśmy się robić prawdziwe strzały do łuku oraz malowaliśmy starodawne wzory. Zwiedziliśmy również odtworzone wioski z epoki brązu i okresu, gdy tereny te zamieszkiwali Słowianie. Uczestnicy nie mogli się nadziwić jak wiele zabytków i pamiątek z tamtych czasów zachowało się tutaj do dzisiaj. Pyszny obiad, który zjedliśmy na miejscu dodał nam sił do drogi powrotnej, która minęła nam dosyć szybko. Mimo tak długiej wyprawy uczestnicy mieli jeszcze siłę na wieczorne aktywności takie jak turniej juggera i piłki nożnej.

 

Zimowisko Hufca ZHP Rzeszów 2018 – dzień 3

Post navigation