Od samego rana 4 dnia zimowiska uczestnicy wzięli udział w zwiadzie po Osobnicy, podczas którego mogli poznać lepiej historie tego miejsca i budynków, które się tutaj znajdują. Największe atrakcje czekały jednak na wszystkich po obiedzie, ponieważ podczas 4 bloków programowych uczestnicy mieli okazje dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i nabyć nowe umiejętności. Dla każdego znalazło się coś ciekawego. Na zajęciach z malarstwa uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi artyści i stworzyli cudowne pejzaże jakby prosto wyjęte z Tolkienowskich opowieści. Zajęcia z zielarstwa dały okazję do spróbowania pysznych herbat ziołowych, które każdy z nas może znaleźć w swoim ogródku. Harcerze dowiedzieli się również jakie właściwości mają wybrane zioła i jak należy je przygotować aby nadawały się do spożycia. Zajęcia z zakresu robienia mieczy nie poszły na marne ponieważ podczas 3 zajęć odwiedzili nas goście z Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, którzy nauczyli nas podstaw walki mieczem. Nie zabrakło również harcerskich akcentów, bowiem 4 zajęcia dotyczyły wizerunku każdego harcerza – tego jak należy się prezentować i zachowywać jako członek Związku Harcerstwa Polskiego oraz kształtowania marki ZHP.

 

Zimowisko Hufca ZHP Rzeszów 2018 – dzień 4

Post navigation