W sobotę 6 października w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego odbył się Zjazd Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Zjazd podsumował ostatnie 4 lata życia chorągwi. A także wybrał władze chorągwi na następne 4 lata. W zjeździe uczestniczyło 6 rzeszowskich instruktorów z czynnym prawem wyborczym:
• phm. Iwona Ryndak – skarbniczka Chorągwi Podkarpackiej ZHP w kończącej się kadencji
• phm. Anna Kurowska – członkini Rady Chorągwi Podkarpackiej ZHP w kończącej się kadencji
• phm. Anna Opalińska – komendantka Hufca ZHP Rzeszów
• hm. Kamil Opaliński – delegat Hufca ZHP Rzeszów
• pwd. Krzysztof Ryndak – delegat Hufca ZHP Rzeszów
• pwd. Witold Rząsa – delegat Hufca ZHP Rzeszów
Zjazd wysłuchał oraz przyjął sprawozdania i absolutoria dla ustępujących władz chorągwi. Następnie odbyły się  wybory na komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP, którym ponownie został hm. Mariusz Bezdzietny. Będzie on kierował pracami chorągwi przez następne 4 lata wraz z następującą komendą:
• hm. Mariola Lentyńska – zastępca komendanta chorągwi ds. wsparcia hufców
• hm. Daria Froń – zastępca komendanta chorągwi ds. programu i pracy z kadrą
• hm. Artur Kowalski – skarbnik chorągwi
• pwd. Magdalena Nędza – członek komendy chorągwi ds. organizacyjnych
• hm. Stanisław Garbacki – członek komendy chorągwi, kwatermistrz
Bardzo się cieszymy, że ponownie w komendzie chorągwi jest rzeszowski instruktor. Gratulujemy druhnie Magdzie wybrania ją na funkcję i życzymy wytrwałości w pełnionej służbie.
Ponad to w radzie chorągwi nasz hufiec będą reprezentować phm. Iwona Ryndak oraz phm. Anna Kurowska. Cieszymy się, że je również zjazd obdarzył zaufaniem i wybrał na te ważne funkcję – trzymamy za nie kciuki.
Sobota była bardzo ważnym dniem w życiu naszej chorągwi, liczymy, że dzięki podęjtym przez delegatów decyzjom nasza chorągiew będzie dalej prężnie się rozwijać przez następne lata.

 

Zjazd Chorągwi Podkarpackiej ZHP

Post navigation