W sobotę 27 lutego harcerze z naszego hufca wzięli udział w grze miejskiej organizowanej przez 59 Wodną Drużynę Harcerską. Zgłosiło się 13 patroli z niemal wszystkich drużyn. Gra przeprowadzona została z okazji Dnia Myśli Braterskiej, a zadania jakie wykonywali harcerze dotyczyły najróżniejszych tematów – historii harcerstwa, orientowania się w terenie, pracy zespołowej, a nawet pracy z tekstem! Aby dotrzeć do kolejnego punktu patrole miały za zadanie znaleźć naklejony na podanych współrzędnych kod QR. Po zeskanowaniu go otrzymywali zadanie do wykonania oraz następne współrzędne. Harcerze dowiedzieli się m.in. jak zawiązać węzeł płaski, poznali historię WOSM i WAGGGS, rysowali plan terenu i rozwiązywali krzyżówki. Na jednym z punktów układali własny okrzyk patrolu, a także malowali farbami napis DMB. Efekty były niesamowite! Każdy patrol miał do przejścia 10 punktów oddalonych od siebie min. 100 metrów. Tym sposobem harcerze pojawili się na Olszynkach, w Alei pod Kasztanami, na ul. 3 maja, pod Filharmonią i w wielu innych miejscach w okolicach rzeszowskiego rynku. Gra sprawdzała umiejętności z wielu dziedzin, a wszystkie patrole ukończyły ją ze świetnymi wynikami! Liczymy, że w przyszłym roku również będziemy mieli szansę spotkać się na wspólnej grze!

Gra miejska z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2021

Post navigation


Czy wiesz że?