W całej Polsce rozpoczęła się już powszechna akcja szczepień, czyli najbardziej efektywna forma wytworzenia odporności przeciw COVID-19, a co za tym idzie, walki z ogólnoświatową pandemią. W pierwszej kolejności, po personelu medycznym, do szczepień zostali zakwalifikowani seniorzy powyżej 70. roku życia.

Harcerki i harcerze z Hufca ZHP Rzeszów nie pozostają bierni, podjęli oni regularną służbę w Centrum Medycznym Medyk – oficjalnym punkcie szczepień. Nasi harcerze pomagają służbom medycznym w sprawnym przebiegu procedur, takich jak: pomiar temperatur pacjentów, zalecanie dezynfekcji dłoni, pilnowanie listy pacjentów czy przygotowanie odpowiednich dokumentów do wypełnienia. Ich zadaniem jest także bezpośrednia pomoc starszym ludziom w bezstresowym przejściu przez cały proces szczepień. Harcerze pomagają seniorom w uzupełnianiu niezbędnych ankiet, wskazują drogę do poczekalni czy gabinetu. Starają się także zapewnić seniorom chwilę rozmowy, uspokojenia czy szklankę wody w razie potrzeby, sprawdzając samopoczucie oczekujących pacjentów. Jednym słowem, są tam gdzie ich po prostu potrzeba!

W służbie wzięło już udział kilkanaście osób, m.in. z 5 Drużyny Starszoharcerskiej, 16 Drużyny Harcerskiej, 77 Drużyny Harcerskiej i  100 Rzeszowskiej Drużyny Starszoharcerskiej.

Harcerska służba podczas akcji #SzczepimySię

Post navigation


Czy wiesz że?