21 marca obchodziliśmy trzy wyjątkowe święta – pierwszy dzień wiosny, dzień lasów i dzień wierzby. Harcerze z naszego hufca obchodzili je pomagając dzikiej przyrodzie! Sprzątali okolice wojskowej strzelnicy w Rzeszowie na osiedlu Staroniwa. W dwie godziny zebrali ponad 45 worków śmieci najróżniejszego rodzaju – plastik, szkło, meble, lalki… Po tej owocnej akcji zasadzili wspólnie trzy wierzby – piękne drzewa, które niestety znikają z polskiego krajobrazu. Harcerska pomoc przyrodzie dała wszystkim dużo satysfakcji! W akcji wzięło udział 28 harcerek i harcerzy z 9 Rzeszowska Drużyna Wędrownicza, 51 Drużyna Harcerek, 100 Rzeszowska Drużyna Harcerska i 100 Rzeszowska Drużyna Starszoharcerska. Przedsięwzięcie zorganizowała druhna Joanna i druh Dominik z 9 RwDH i druhna Matylda z 51 DH-ek.

Harcerskie sprzątanie świata z okazji dnia lasów i pierwszego dnia wiosny

Post navigation


Czy wiesz że?