Jeszcze tak niedawno hucznie świętowaliśmy stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, a tu już 101 rocznica tego ważnego wydarzenia. W tym roku harcerki i harcerze z naszego hufca wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele Farnym. Następnie razem z wojskiem i policją przemaszerowali ulicą Grunwaldzka oraz aleją Józefa Pisłudzkiego, aż na plac Wolności gdzie odbyły się tegoroczne obchody 11 listopada. Podczas uroczystości został odczytany apel pamięci oraz złożone kwiaty pod nowo odsłoniętym pomnikiem Józefa Piłsudskiego. W imieniu naszego hufca kwiaty złożyła hm. Iwona Ryndak, wraz z komendantem Chorągwi Podkarpackiej ZHP hm. Mariuszem Bezdzietnym.

Dzień przed uroczystościami w Polskim Radiu Rzeszów w audycji “Zamkoladnia” wystąpili harcerze z 100 RwDH oraz hm. Małgorzata Jarosińska. Opowiedzieli oni o współczesnym harcerstwie oraz o tym jak harcerze obchodzą Święto Niepodległości. Zapis audycji można odsłuchać tutaj.

Rzeszowskie obchody z okazji Święta Niepodległości 2019

Post navigation


Czy wiesz że?