Bon turystyczny to forma jednorazowego wsparcia dla polskich rodzin. Wynosi on 500 zł na każde dziecko poniżej 18 roku życia. Dla dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności przysługuje jedno dodatkowe świadczenie jako uzupełnienie bonu i wynosi ono 500 zł. Bony są przyznawane niezależnie od poziomu dochodów.

Również w naszym hufcu można zapłacić za kolonię lub obóz za pomocą bonu turystycznego. Poniżej instrukcja jak to zrobić:

1. Zaloguj się na PUE ZUS w celu rejestracji bonu turystycznego. Aktywuj bon, po aktywacji otrzymasz kod obsługi płatności. Kod obsługi płatności znajduje się PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój bon].
2. Podaj kod obsługi płatności gdy będziesz płacić za kolonię lub obóz. Kod podajesz osobie przyjmującej płatność. Ustal jaką kwotę chcesz zapłacić za pomocą bonu.
3. Podaj kod potwierdzający płatność. Kod ten otrzymasz SMS na numer telefonu, który podałeś podczas aktywacji bonu w PUE ZUS. Jeśli kwota dostępna w ramach bonu jest niższa niż wartość kolonii lub obozu możesz dopłacić gotówką lub przelewem.

Więcej o bonie turystycznym można przeczytać klikając tutaj.

U nas zrealizujesz bon turystyczny!

Post navigation


Czy wiesz że?