Zasady działania wolontariatu

1. Koordynatorem działań jest Komenda Hufca ZHP w Rzeszowie, osobą zarządzającą Sztabem jest Komendantka Hufca-hm. Iwona Ryndak tel. 662 206 971
2. Sztab oraz miejsce działania mieści się w budynku Komendy Hufca ZHP Rzeszów, ul. J.K. Chodkiewicza 7.
3. Telefon alarmowy pod który dzwoni potrzebujący: 662 206 971
4. Pomoc obejmuje niezbędne do codziennej egzystencji działania: zrobienie zakupów, wykup lekarstw w aptece oraz inne po uzgodnieniu i za zgodą kierownictwa Sztabu.
5. Pomoc jest skierowane do seniorów, mieszkańców Rzeszowa , którzy nie są objęci kwarantanną
6. Wolontariusze zadania wykonują w mundurach organizacyjnych oraz posiadają stosowne identyfikatory wydane przez kierownictwo Sztabu
7. Pomoc odbywa się z zachowaniem maksymalnych środków bezpieczeństwa- zminimalizowany kontakt bezpośredni
8. Potrzebujący, dzwoniąc do Sztabu, wyraża zgodę na udostepnienie swojego numeru telefonu wolontariuszowi, który będzie dla niego realizował zadanie i będzie się z nim bezpośrednio się kontaktował w celu udzielenia pomocy. Dalszy kontakt odbywa się bezpośrednio z wolontariuszem.
9. Potrzebujący bezpośrednio z wolontariuszem uzgadnia formę pomocy , sposób bezpośredniego kontaktu.
10. Środki finansowe Potrzebujący przekazuje wolontariuszowi przed wykonaniem zakupów. Rozliczenie środków finansowych odbywa się na podstawie paragonu z kasy fiskalnej.
11. Pomoc jest nieodpłatna i odbywa się na zasadzie wzajemnego zaufania.

Zasady działania harcerskiego wolontariatu podczas stanu zagrożenia epidemicznego COVID-19.